Yerinde Servis Hizmetimiz vardır.

Bay-T Yazılım'dan Yeni Nesil Çözümler

Sitemiz yayında…

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

BAY.t Pratik

Genel Bilgiler

Firmamız önce Kobiler için hazırladığımız BAY.t Entegre serisinin on binlerce kişi tarafından beğeni ile kullanılmasını sağlamış, daha sonra, BAY.t Entegre kadar detaylı programa ihtiyaç hissetmeyen işletmelere, Ekonomik çözüm sunmak amacıyla, temel ticari ihtiyaçları karşılayan BAY.t Pratik serisini oluşturmuştur.

BAY.t Pratik programı, Entegre serisi ile aynı KOD, SQL VERİ TABANI ve program KALİTESİNE sahiptir

Firmanızın gelişmesi, ihtiyaçlarınızın artması sonucunda daha fazla özellik gerektiğinde, herhangi bir kaybınız olmaksızın, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak ENTEGRE serisine hemen geçilebilmektedir.

BAY.t Pratik Stok-Cari-Fatura modüllerinden oluşan temel paket ve bu temel pakete ilave edilebilen Kasa-Banka-Çek/Senet-İrsaliye-Sipariş-Yazarkasa modüllerinden oluşmaktadır.

Program içerisinde, eğitime ihtiyaç duyulmaması için yazılı ve görsel eğitim yardımları oluşturulmuştur. Ancak eğitim ve desteğe ihtiyacınız olduğunda yurt çapında yetkin eğitim bayilerimiz sizlere yardımcı olacaktır

Program Özellikleri

BAY.t Pratik ile işletmenizde yaşanan ticari faaliyetleri birebir yaşanan gerçeklikle kolayca uygulayabilirsiniz.

Windows'un görsel grafik arayüzü, size kolay öğrenme ve kullanma imkanı sağlarken, multi-task (aynı anda birden fazla ekranda iş yapabilme) özelliği ile işlemleriniz daha hızlı yapılacaktır. İşlemlerinizin hemen hepsini sadece klavye kullanarak yapabileceksiniz.

SQL Veri Tabanı & Güvenlik

Firma bilgilerinizin kayıt edildiği SQL data dosyanızı, ağ ortamında kimsenin ulaşamayacağı bir dizinde (isterseniz çıkarılabilir flash diskte) saklayabilirsiniz. Data dosyası bir başka yere taşınsa bile, firma data dosyası içinde kayıtlı bulunan kullanıcı yetki ve şifre bilgileri, yetkisiz kişilerin bu bilgilere ulaşmasını engellemek üzere tasarlanmıştır. Firma ve kullanıcı yönetimi ile BAY.t PRATİK'i firmanızdaki yetki ve görev dağılımına göre kişiselleştirebilirsiniz. Firma içindeki sorumluluk ağınıza göre yapacağınız yetkilendirme ile tam güvenlik sağlayabilirsiniz.

Her İhtiyaca Cevap Veren Çıktı Seçenekleri

Rapor çıktınızı tek bir tuşla istediğiniz yere e-mail olarak gönderebilirsiniz. Ya da çıktılarınızı; HTML Dökümanı, Adobe PDF Dökümanı, Microsoft Excel Çalışma Belgesi, metin belgesi veya zengin metin belgesi olarak alabilirsiniz.

Programın içinde kullanılan fatura, fiş vb. formlarınızı istediğiniz kadar dizaynlarını işletmenize uygun olarak değiştirerek çoğaltabilir ve yazdırabilirsiniz.

Ayrıca kullanmadığınız rapor sorgulama filtrelerini kaldırarak ekranlarınızı sadeleştirebilir veya sıklıkla kullandığınız filtreleri farklı isimle kaydederek bir rapor ekranını çok amaçlı ve hızlı kullanabilirsiniz.

Her kullanıcı kendisine özel kısa yol tuşları oluşturarak, tek tıklama ile işlem yapacağı ekrana ulaşabilmektedir.

Çok fazla bölümde sık işlem yapan kullanıcılar için, kısa yol butonlarının yetmemesi durumunda, "Hızlı Erişim" penceresi ile, istenilen bölümlere buradan hemen ulaşmak mümkündür.

Programdaki seçim pencerelerinde, kullanmadığımız alanları kaldırabilir, amacımıza uygun kullanım için yerlerini değiştirebilir, tüm alanlardan aradığımız bilgiye, klavyeden kodlama ile rahatça ulaşabiliriz. İstenirse kolonlara göre sıralama yaptırabiliriz. Seçim pencerelerinde yapılan son değişiklikler kullanıcıya özel olarak saklanır, bir başka kullanıcı aynı seçim pencerelerini farklı kullanabilir. Tüm alanlar istenirse filtreleme özelliklerine sahiptir. Alana göre filtre uygulayarak istediğimiz bilgilerin görülmesini sağlayabiliriz.

Seçim pencerelerindeki veya kartlar üzerindeki "detay" butonu vasıtası ile karta ait her türlü önemli bilgiye hemen ulaşabiliriz. Bu özellik iş konusunda alacağımız kararların doğru olmasını sağlar, örneğin stok kartının analiz sayfasına baktığımızda, ürüne ait toplam giriş-çıkış hareketlerini, yıl, ay bazında miktar ve tutar olarak izleyebiliriz. Aylık raporundan , aylara göre hareketlerini, stok hareketlerini görebilir, stok ekstresinden, ürün hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabiliriz.

Stok kartında olduğu gibi cari kart üzerinden veya seçim penceresinden, cariye ait analiz sayfasına, aylık raporuna, hareketlerine ve ekstre bilgilerine ulaşılabilmektedir.

Mali konularda karar vermenizi sağlayacak banka detay bilgilerine baktığımızda, analiz, aylık rapor, hareketleri, ektresi, ve bu bölüme özel bankadaki çek ve senetler ile ilgili bilgilere hemen ulaşım imkanı bulunmaktadır.

İşletmenin gerçekleşen nakit akış durumunu kasa analizinden, aylık rapordan, hareketlerinden, ve ektre dökümlerinden izlenebilmektedir.

Ayrıca hareketler bölümündeki fişlerin en alt satırında kartlara ait önemli bilgilere hemen ulaşabilmek için kısa yol tuşları yazılmıştır. Örneğin fatura ekranında "cari kodu" üzerinde iken , ctrl ve A tuşuna basıldığında, carinin analiz sayfası, ctrl ve Y tuşuna basıldığında aylık sayfası, ctrl ve D tuşuna basıldığında, döviz toplamları, ctrl ve H tuşuna basıldığında hareketleri ekranları açılmaktadır. Aynı tuşlara Stok kodu alanında iken basıldığında, stoğa ait detay bilgiler görülmektedir.

 

 
 
 

Tüm hakları saklıdır.

Web sitemizde bulunan tüm  içeriklerin telif hakkı Cihan Bilgisayar'a ait olup izinsiz kopyalanıp kullanılamaz veya çoğaltılamaz.